BODKA

AKO SOM MOHLA FUNGOVAŤ BEZ APLIKÁCIÍ?

Pozrela na svoj smartfón a skríkla: "Yes, zo sloviny mi dala jednotku."

Boli 4 hodiny pobede a 14 ročná Dominika sa práve prostredníctvom aplikácie dozvedela, ako napísala dnešnú písomku.

Super život. Ja v jej veku som nedočkavo čakala v školskej lavici, kedy učka nahlas pred celou triedou prečíta moje meno a vysloví hodnotenie . Potom týždenník vyzbieral všetky žiacke knižky a pani učiteľka pekne pozapisovala známky - perom - na papier.

Ale prečo si neuľahčiť život nejakou aplikáciou? Mobilné a webové aplikácie sa stávajú súčasťou našich životov bez toho, aby sme si túto zmenu uvedomovali.

Takže ani nevnímame fakt, že žiacka knižka už nie je knižka, stolová spoločenská hra už nie je stolová a ani spoločenská, poznámkový blok už nie blok. Peňaženka, zrkadielko, diár a pero sú zrazu zbytočnosti v mojej kabelke. Všetko mám v smartfóne.

Tak schválne: idem si spočítať koľko aplikácii som dnes už využila (je streda, krátko po obede).

Ráno ma zobudil budík (1.apka), vstala som a krokomer mi začal rátať počet krokov (2.apka), pred tým ako som vybrala to správne oblečko, pozrela som počasie cez AccuWeather (3.apka), pri raňajkách čekujem Facebook a maily - firemné aj súkromné (4., 5., 6. apka), cestou do officu komunikujem cez viber s kolegami (7.apka), pri práci počúvam TuneIn Radio (8.apka), párkrát mi pípol Messenger (9.apka), pred obedom som cez aplikáciu zisťovala ponuku dnešného menu (10.apka), opať čekujem sociálne siete, tentoraz pridávam aj Instagram a Pinterest (11., 12. apka).

Aplikácie sú super. Ak sú užitočné, zábavné a jednoduché. Ak nespĺňajú jedno z týchto kritérii, nemajú šancu na úspech.

Zdieľaj na FB