BODKA

Google adwords nie sú všeliek na úspešnosť predaja

Predstavme si situáciu:

Firma chce predávať svoje výrobky výlučne vo svojej predajni, pretože tovar, ktorý ponúka nie je vhodné predávať cez e-shop. Pripraví si špeciálne akcie na niektoré výrobky. Spracuje bannery na ppc kampaň v Googli. Následne si nastaví a spustí kampaň vo vyhľadávacej sieti a aj v reklamnej sieti, kde začne propagovať svoju stránku, svoje produkty a prípadne aj doplnkové služby.

Všetko je v perfektnej kvalite, kampaň mu manažujú profesionáli, dá sa predpokladať, že čoskoro sa dostaví úspech. Prejde týždeň, hneď na to ďalší, budget sa míňa a zvýšenie predaja nikde. Nič prevratné sa nestalo.

Je častokrát nevyhnutné si pamätať, že akákoľvek reklamná kampaň je na podporu predaja, nie je to samotný úkon predaja.

Slúži obchodnému oddeleniu na lepšiu prezentáciu produktu, ktorý firma ponúka, zjednodušuje prehľad o sortimente, akciách, prípadne má doplňujúci informačný charakter. Reklamná kampaň v tomto prípade nenahrádza kvalitný obchodný tím a aktívny personál na mieste predaja.

Naša rada preto znie:

Suma finančných prostriedkov investovaná do online marketingu, by mala byť vždy nižšia, ako suma investovaná do motivácie vašich predajcov.

Zdieľaj na FB